Vaser Liposuction

VASER Liposuction

VASER Liposuction

Normal Yağ Aldırma’ ya (Liposuction) karşın VASER Liposuction (Vaser Yağ Aldırma) istenmeyen sonuçların oluşmasını neredeyse ortadan kaldırmakta. Daha çok dairesel yağ alımı, örneğin üst kollar, üst bacaklar ve karın ortası gibi bölgeler için daha başarılıdır. Bu özel yağ alımına aynı zamanda vücut şekillendirme de denir.
Bu özel teknik sayesinde bazı kas gruplarını belirginleştirme şansına sahip olabiliyoruz, örneğin karın ve omuz kasları gibi. Bu tarz girişimlere VASER HIGH DEF ismi verilmektedir. Bu işlem için dokunun yanında iyi çalışılmış bir vücud ve kas’a ihtiyaç vardır.

Bu tedavi yöntemi sayesinde kas’ın üzerindeki yağ dokusu değiştirilir ve böylece kas’ ın görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Diğer yağ aldırma yöntemlerine göre ameliyat süresi daha uzundur ve girişimden sonra daha iyi bir sonuca ulaşabilmek için diren ile ultrason tedavileri uygulanmalıdır. Nihai sonuç için 6-12 ay beklemek gerekmektedir.

Uygulama

Ilk olarak ayakta doktorunuz gerekli yerleri ve bölgeleri işaretleyecek. Ardından sedasyon veya genel anestezi altında uygulamaya başlanacak.

detayli_bilgi_small

 

 

Hangi yerler ve bölgeler Vaser Yağ Aldırma için uygun ?

vaser_yagaldirma1

vaser_yagaldirma2

Vaser Liposuction – Yağ Aldırma

Ultrason uygulaması yardımıyla çözülen yağ dokuları değişik genişlikteki mikrokanüller ile alınmaktadır. Mikrokanüllerin kalınlıkları 2mm ile 4mm arasında işlem görecek bölgeye bağlı değişiklik göstermektedir.

Bu uygulamada doktor tecrübesi çok önemlidir.  Doktor nereden ne kadar yağ alınacağını bilir.  Bugünlerde çoğunlukla bu konuda tecrübesi olmayan ve doktor ünvanına sahip olmayan kişiler bu girişimleri yapmaktadır. Sonucu çok tehlikelidir ve sakatlıklara neden olabilmektedir.

Dokunun iyileşme ve gerilme süreci

Girişimden sonraki birkaç hafta boyunca korse giyilmesi gerekmektedir. Bu sayede iyileşme sürecini hızlandırmış olursunuz. Sonuç için herhangi bir tahminin yapılabilmesi için en az 6-8 hafta beklemek gerekir. Nihai sonuç ise 6 ay sonra değerlendirilebilir. Tekrar bir girişim için ise en az 1 yıl beklenilmesi gerekiyor.

Ameliyatın planlanması ve fiyatlar

Doktorumuz ile yapacağınız bir ön görüşmede medikal olarak tüm değerlendirmeler yapılıp size detaylı olarak VASER Liposuction ile ilgili bilgi verilebilir. Yağ aldırma bu şeklide kilo vermek için alternatif bir yöntem değildir ancak vücudunuzu şekillendirebilmek için ise tek yöntemdir.

Diğer sorularınız için lütfen bizi aramaktan ve görüşmekten çekinmeyin.